"iTEC - IT Engineering Contest", Timișoara, 23-25 noiembrie 2018
Cupa TESPLA la fotbal, baschet și tenis de masă - ediția a IV-a, Oradea, 3-11 noiembrie 2018
Concursul Internațional de Robotică ROBOCHALLENGE - ediția a XI-a, București, 2-4 noiembrie 2018
Etapa on-line a selecției echipei naționale pentru concursul "European Cyber Security Challenge 2018" (ESCS18), 7-8 iulie 2018
Sesiunea Cercurilor Ştiinţifice Studenţeşti în Domeniul Ingineriei Electrice, Electronice, Control şi Calculatoare – SCSS-IEECC 2018, Universitatea Valahia din Târgovişte, Târgovişte, 12-13 iulie 2018
The 25th International Computers Contest for Students HARD & SOFT, Suceava, 20-27 mai 2018
RoboManiacs
, Timișoara, 27-29 aprilie 2018
Săptămâna Sportului și Sănătății la Universitatea din OradeaOradea, 23-27 aprilie 2018

The Spring Convention Of Electronic Packaging Community - The 27th Edition
, Pitești, 18-21 aprilie 2018
A VIII-a ediție a ROBOTICS CHAMPIONSHIPS
, Oradea13-15 aprilie 2018
Concursul internaţional de robotică ROBOTECH organizat de Liga AC a Facultăţii de Automatică și Calculatoare, Universitatea “Politehnica” din Timișoara
Timișoara, 24-26 martie 2018
Concursul Profesional Studențesc "iTEC 2017 Winter Edition | IT Engineering Contest"
, Timișoara, 8-10 decembrie 2017
Concursul Internațional de Robotică ROBOCHALLENGE, București, 3 noiembrie 2017
Concursul Internațional Studențesc CTF (Capture The Flag) - USV 2017 - ”The second International Students Contest on Information Security CTF-USV”, Suceava, 26 – 27 octombrie 2017
Sesiunea Cercurilor Științifice Studențești în Domeniile Inginerie Electrică, Electronică, Control şi Calculatoare, Pitești, 13-14 iulie 2017
Concursul Internațional Studențesc ”Hard and Soft”, Suceava, 21-28 mai 2017
Concursul Studenţesc Internaţional Tehnici de Interconectare în Electronică TIE 2017, Iași, 25-28 aprilie 2017
Concursului Național de Robotică Robot Challenge, Oradea, 22-23 aprilie 2017
Concursul internaţional de robotică ROBOTECH organizat de Liga AC a Facultăţii de Automatică și Calculatoare, Universitatea “Politehnica” din Timișoara, Timișoara, 24-26 martie 2017
Locul I (vezi diplomele aici si aici) pentru studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul II Automatică și Informatică Aplicată) la  ediția a V-a a Sesiunii Cercurilor Ştiinţifice Studenţeşti în Domeniul Ingineriei Electrice, Electronice, Control şi Calculatoare – SCSS-IEECC 2018, desfășurat la Târgovişte, în perioada 12-13 iulie 2018.

Locul I
(vezi diplomele aici si aici) pentru echipa formată din studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul II Automatică și Informatică Aplicată) la secțiunea Maze de la ediția a III-a a Concursului internațional studențesc RoboManiacs desfășurat la Timișoara, în perioada 27-29 aprilie 2018.

Locul al II-lea
(vezi diploma, trofeul și medalia aici, aici, aici și aici) pentru echipa de fotbal IETI 2 formată din studenții Ciatău Mădălin, Pavel Dan, Dagău Marius, Bradea Ioan, Mermeze Raul, Bodea Paul (din anul II Electronică Aplicată), Balș Paul și Bratu Sebastian (din anul II Rețele și Software de Telecomunicații), antrenor Rus Diana Renata (din anul II Electronică Aplicată) la secțiunea Fotbal a Săptămânii Sportului și Sănătății la Universitatea din Oradea, desfășurată la Oradea, în perioada 23-27 aprilie 2018.

Locul I
 (vezi diplomele aici si aici) pentru echipa formată din studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul II Automatică și Informatică Aplicată) cu robotul RXP la secțiunea Micromouse de la ediția a VIII-a a ROBOTICS CHAMPIONSHIPS, desfășurat la Oradea, în perioada 13-15 aprilie 2018.

Locul I
 (vezi diplomele aici si aici) pentru echipa formată din studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul II Automatică și Informatică Aplicată) cu robotul RXP la secțiunea Line Follower Drag Race de la ediția a VIII-a a 
ROBOTICS CHAMPIONSHIPS, desfășurat la Oradea, în perioada 13-15 aprilie 2018.

Locul al III-lea
 (vezi diplomele aici si aici) pentru echipa formată din studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul II Automatică și Informatică Aplicată) cu robotul RXP la secțiunea Mini Sumo de la ediția a VIII-a a ROBOTICS CHAMPIONSHIPS, desfășurat la Oradea, în perioada 13-15 aprilie 2018.

Locul al III-lea (vezi diplomele aici si aici) pentru echipa formată din studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul II Automatică și Informatică Aplicată) cu robotul RXP la secțiunea Line Follower Classic de la ediția a VIII-a a ROBOTICS CHAMPIONSHIPS, desfășurat la Oradea, în perioada 13-15 aprilie 2018.

Locul al III-lea
 (vezi diplomele aici si aici) pentru echipa formată din studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul II Automatică și Informatică Aplicată) cu robotul RXP la secțiunea Line Follower Turbo de la ediția a VIII-a a ROBOTICS CHAMPIONSHIPS, desfășurat la Oradea, în perioada 13-15 aprilie 2018.

Locul I
(vezi diplomele aici si aici) pentru echipa formată din studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul II Automatică și Informatică Aplicată) cu robotul RXP2 la secțiunea Mini Sumo de la ediția a IV-a a Concursului internațional studențesc ”RoboTEC” desfășurat la Timișoara, în perioada 23-25 martie 2018.


Locul al III-lea (vezi diplomele aici si aici) pentru echipa formată din studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul II Automatică și Informatică Aplicată) cu robotul RXP1 la secțiunea Mini Sumo de la ediția a IV-a a Concursului internațional studențesc ”RoboTEC” desfășurat la Timișoara, în perioada 23-25 martie 2018.

Locul al III-lea (vezi diplomele aici si aici) pentru echipa formată din studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul II Automatică și Informatică Aplicată) cu robotul RXP la secțiunea Line Follower Turbo de la ediția a IV-a a Concursului internațional studențesc ”RoboTEC” desfășurat la Timișoara, în perioada 23-25 martie 2018.

Locul al II-lea
(vezi diplomele aici si aici) pentru echipa formată din studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul II Automatică și Informatică Aplicată) la secțiunea Line Follower Enhanced de la ediția a X-a a Concursului internațional studențesc ROBOCHALLENGE desfășurat la Bucuresti, în perioada 3-5 noiembrie 2017.

Locul al II-lea
 (vezi diplomele  aici si aici) pentru echipa formată din studenții Teofil JOLȚE (anul III Calculatoare) și Sebastian Cătălin SARCA (anul III Tehnologia Informației) la secțiunea Mobile Development de l
a ediția a XI-a a Concursului național studențesc ”IT Engineering Contest - iTEC 2017 Winter Edition” desfășurat la Timișoara, în perioada 8-10 decembrie 2017.

Locul I (vezi diploma aici) pentru echipa formată din studenții David Sandor TUNYOGI și Gabor Daniel KOVACS (ambii din anul II Electronică Aplicată) cu lucrarea Considerații asupra implementării hardware a unui robot de tip Enhanced Line Follower  la ediția a III-a a Sesiunii Cercurilor Științifice Studențești în Domeniile Inginerie Electrică, Electronică, Control şi Calculatoare desfășurată la Pitești, în perioada 13-14 iulie 2017.

Locul al II-lea 
(vezi diplomele aici și aici) pentru echipa formată din studenții David Sandor TUNYOGI și Gabor Daniel KOVACS (ambii din anul II Electronică Aplicată) la proba Line Follower Enhanced de la ediția a VII-a a Concursului Național de Robotică Robot Challenge desfășurat la Oradea, în perioada 22-23 aprilie 2017.