Structura anului universitar 2018-2019
Sesiunea Cercurilor Ştiinţifice Studenţeşti în Domeniul Ingineriei Electrice, Electronice, Control şi Calculatoare – SCSS-IEECC 2019, Sibiu, 5-6 iunie 2019
The 26th International Computers Contest for Students HARD & SOFT, Suceava, 19-26 mai 2019
Bosch Future Mobility ChallengeCluj - Napoca, 19 mai 2019
AntreprenorING,
 Stâna de Vale, 10-12 aprilie 2019 - detalii aici

The Spring Convention Of Electronic Packaging Community - The 28th Edition, 
Galați, 10-13 aprilie 2019
RoboManiacs, Timișoara, 19-21 aprilie 2019
A IX-a ediție a ROBOTICS CHAMPIONSHIPS, Oradea, 4-5 mai 2019
HackTM
Oradea, 5-7 aprilie 2019
RoboTEC - ROBOT ENGINEERING CONTEST,
 Timișoara, 22 - 24 martie 2019
CATALYSTS CODING CONTEST, Oradea, 22 martie 2019
"iTEC - IT Engineering Contest"
, Timișoara, 23-25 noiembrie 2018
Cupa TESLA la fotbal, baschet și tenis de masă - ediția a IV-a
, Oradea, 3-11 noiembrie 2018
Concursul Internațional de Robotică ROBOCHALLENGE - ediția a XI-a, București, 2-4 noiembrie 2018
Etapa on-line a selecției echipei naționale pentru concursul "European Cyber Security Challenge 2018" (ESCS18), 7-8 iulie 2018
Sesiunea Cercurilor Ştiinţifice Studenţeşti în Domeniul Ingineriei Electrice, Electronice, Control şi Calculatoare – SCSS-IEECC 2018, Universitatea Valahia din Târgovişte, Târgovişte, 12-13 iulie 2018
The 25th International Computers Contest for Students HARD & SOFT, Suceava, 20-27 mai 2018
RoboManiacs
, Timișoara, 27-29 aprilie 2018
Săptămâna Sportului și Sănătății la Universitatea din OradeaOradea, 23-27 aprilie 2018

The Spring Convention Of Electronic Packaging Community - The 27th Edition
, Pitești, 18-21 aprilie 2018
A VIII-a ediție a ROBOTICS CHAMPIONSHIPS
, Oradea13-15 aprilie 2018
Concursul internaţional de robotică ROBOTECH organizat de Liga AC a Facultăţii de Automatică și Calculatoare, Universitatea “Politehnica” din Timișoara
Timișoara, 24-26 martie 2018
Concursul Profesional Studențesc "iTEC 2017 Winter Edition | IT Engineering Contest"
, Timișoara, 8-10 decembrie 2017
Concursul Internațional de Robotică ROBOCHALLENGE, București, 3 noiembrie 2017
Concursul Internațional Studențesc CTF (Capture The Flag) - USV 2017 - ”The second International Students Contest on Information Security CTF-USV”, Suceava, 26 – 27 octombrie 2017
Sesiunea Cercurilor Științifice Studențești în Domeniile Inginerie Electrică, Electronică, Control şi Calculatoare, Pitești, 13-14 iulie 2017
Concursul Internațional Studențesc ”Hard and Soft”, Suceava, 21-28 mai 2017
Concursul Studenţesc Internaţional Tehnici de Interconectare în Electronică TIE 2017, Iași, 25-28 aprilie 2017
Concursului Național de Robotică Robot Challenge, Oradea, 22-23 aprilie 2017
Concursul internaţional de robotică ROBOTECH organizat de Liga AC a Facultăţii de Automatică și Calculatoare, Universitatea “Politehnica” din Timișoara, Timișoara, 24-26 martie 2017

Locul I 
(vezi diplomele aici și aici) pentru echipa formată din studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul III Automatică și Informatică Aplicată) la secțiunea Line Follower Classic de la ediția a IX-a a ROBOTICS CHAMPIONSHIPS, desfășurat la Oradea, în perioada 4-5 mai 2019.

Locul I 
(vezi diplomele aici și aici) pentru echipa formată din studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul III Automatică și Informatică Aplicată) la secțiunea Line Follower Drag Race de la ediția a IX-a a ROBOTICS CHAMPIONSHIPS, desfășurat la Oradea, în perioada 4-5 mai 2019.

Locul I (vezi diplomele aici și aici) pentru echipa formată din studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul III Automatică și Informatică Aplicată) la secțiunea Micromouse de la ediția a IX-a a ROBOTICS CHAMPIONSHIPS, desfășurat la Oradea, în perioada 4-5 mai 2019.


Locul al II-lea
(vezi diplomele aici și aici) pentru echipa formată din studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul III Automatică și Informatică Aplicată) la secțiunea Line Follower Classic de la ediția a IX-a a ROBOTICS CHAMPIONSHIPS, desfășurat la Oradea, în perioada 4-5 mai 2019.

Locul al II-lea (vezi diplomele aici și aici) pentru echipa formată din studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul III Automatică și Informatică Aplicată) la secțiunea Line Follower Drag Race de la ediția a IX-a a ROBOTICS CHAMPIONSHIPS, desfășurat la Oradea, în perioada 4-5 mai 2019.

Locul al III-lea (vezi diplomele aici și aici) pentru echipa formată din studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul III Automatică și Informatică Aplicată) la secțiunea Mega Sumo de la ediția a IX-a a ROBOTICS CHAMPIONSHIPS, desfășurat la Oradea, în perioada 4-5 mai 2019.

Locul al III-lea (vezi diplomele aici și aici) pentru echipa formată din studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul III Automatică și Informatică Aplicată) la secțiunea Line Follower Enhanced de la ediția a IX-a a ROBOTICS CHAMPIONSHIPS, desfășurat la Oradea, în perioada 4-5 mai 2019.


Locul I
(vezi trofeul aici) pentru studenții Alexandru Mihai COSTAR, Raul Emanuel FARCĂU și Ovidiu Daniel UŞVAT (toți trei din anul I Tehnologia Informației) și locul III (vezi trofeul aici) pentru absolventul nostru Dănuţ GROZA (absolvent al programului Tehnologia Informației) la concursul CATALYSTS CODING CONTEST, desfășurat la Oradea, în data de 22 martie 2019.


Locul I 
(vezi diplomele aici și aici) pentru studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul II Automatică și Informatică Aplicată) la
 ediția a V-a a Sesiunii Cercurilor Ştiinţifice Studenţeşti în Domeniul Ingineriei Electrice, Electronice, Control şi Calculatoare – SCSS-IEECC 2018, desfășurat la Târgovişte, în perioada 12-13 iulie 2018.

Locul I
(vezi diplomele aici și aici) pentru echipa formată din studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul II Automatică și Informatică Aplicată) la secțiunea Maze de la ediția a III-a a Concursului internațional studențesc RoboManiacs desfășurat la Timișoara, în perioada 27-29 aprilie 2018.

Locul al II-lea
(vezi diploma, trofeul și medalia aici, aici, aici și aici) pentru echipa de fotbal IETI 2 formată din studenții Ciatău Mădălin, Pavel Dan, Dagău Marius, Bradea Ioan, Mermeze Raul, Bodea Paul (din anul II Electronică Aplicată), Balș Paul și Bratu Sebastian (din anul II Rețele și Software de Telecomunicații), antrenor Rus Diana Renata (din anul II Electronică Aplicată) la secțiunea Fotbal a Săptămânii Sportului și Sănătății la Universitatea din Oradea, desfășurată la Oradea, în perioada 23-27 aprilie 2018.

Locul I
 (vezi diplomele aici și aici) pentru echipa formată din studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul II Automatică și Informatică Aplicată) cu robotul RXP la secțiunea Micromouse de la ediția a VIII-a a ROBOTICS CHAMPIONSHIPS, desfășurat la Oradea, în perioada 13-15 aprilie 2018.

Locul I
 (vezi diplomele aici și aici) pentru echipa formată din studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul II Automatică și Informatică Aplicată) cu robotul RXP la secțiunea Line Follower Drag Race de la ediția a VIII-a a 
ROBOTICS CHAMPIONSHIPS, desfășurat la Oradea, în perioada 13-15 aprilie 2018.

Locul al III-lea
 (vezi diplomele aici și aici) pentru echipa formată din studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul II Automatică și Informatică Aplicată) cu robotul RXP la secțiunea Mini Sumo de la ediția a VIII-a a ROBOTICS CHAMPIONSHIPS, desfășurat la Oradea, în perioada 13-15 aprilie 2018.

Locul al III-lea (vezi diplomele aici și aici) pentru echipa formată din studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul II Automatică și Informatică Aplicată) cu robotul RXP la secțiunea Line Follower Classic de la ediția a VIII-a a ROBOTICS CHAMPIONSHIPS, desfășurat la Oradea, în perioada 13-15 aprilie 2018.

Locul al III-lea
 (vezi diplomele aici și aici) pentru echipa formată din studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul II Automatică și Informatică Aplicată) cu robotul RXP la secțiunea Line Follower Turbo de la ediția a VIII-a a ROBOTICS CHAMPIONSHIPS, desfășurat la Oradea, în perioada 13-15 aprilie 2018.

Locul I
(vezi diplomele aici și aici) pentru echipa formată din studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul II Automatică și Informatică Aplicată) cu robotul RXP2 la secțiunea Mini Sumo de la ediția a IV-a a Concursului internațional studențesc ”RoboTEC” desfășurat la Timișoara, în perioada 23-25 martie 2018.


Locul al III-lea (vezi diplomele aici și aici) pentru echipa formată din studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul II Automatică și Informatică Aplicată) cu robotul RXP1 la secțiunea Mini Sumo de la ediția a IV-a a Concursului internațional studențesc ”RoboTEC” desfășurat la Timișoara, în perioada 23-25 martie 2018.

Locul al III-lea (vezi diplomele aici și aici) pentru echipa formată din studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul II Automatică și Informatică Aplicată) cu robotul RXP la secțiunea Line Follower Turbo de la ediția a IV-a a Concursului internațional studențesc ”RoboTEC” desfășurat la Timișoara, în perioada 23-25 martie 2018.

Locul al II-lea
(vezi diplomele aici și aici) pentru echipa formată din studenții Eduard MIHOK și Eveline ECSEDI (ambii din anul II Automatică și Informatică Aplicată) la secțiunea Line Follower Enhanced de la ediția a X-a a Concursului internațional studențesc ROBOCHALLENGE desfășurat la Bucuresti, în perioada 3-5 noiembrie 2017.

Locul al II-lea
 (vezi diplomele  aici și aici) pentru echipa formată din studenții Teofil JOLȚE (anul III Calculatoare) și Sebastian Cătălin SARCA (anul III Tehnologia Informației) la secțiunea Mobile Development de l
a ediția a XI-a a Concursului național studențesc ”IT Engineering Contest - iTEC 2017 Winter Edition” desfășurat la Timișoara, în perioada 8-10 decembrie 2017.

Locul I (vezi diploma aici) pentru echipa formată din studenții David Sandor TUNYOGI și Gabor Daniel KOVACS (ambii din anul II Electronică Aplicată) cu lucrarea Considerații asupra implementării hardware a unui robot de tip Enhanced Line Follower  la ediția a III-a a Sesiunii Cercurilor Științifice Studențești în Domeniile Inginerie Electrică, Electronică, Control şi Calculatoare desfășurată la Pitești, în perioada 13-14 iulie 2017.

Locul al II-lea 
(vezi diplomele aici și aici) pentru echipa formată din studenții David Sandor TUNYOGI și Gabor Daniel KOVACS (ambii din anul II Electronică Aplicată) la proba Line Follower Enhanced de la ediția a VII-a a Concursului Național de Robotică Robot Challenge desfășurat la Oradea, în perioada 22-23 aprilie 2017.
 

Vizitați pagina Centrului de Consiliere și Servicii privind Cariera de la Universitatea din Oradea

Cariere pentru studenții și absolvenții facultății




NIDEC Oradea organizează SUMMER SCHOOL 2019 - înscrieri până în 2 iunie - vezi afișul aici
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Oportunități de angajare pentru studenții noștrii la NIDEC Oradea - vezi afișele aici și aici
-------------------------------------------------------------------------------------------------
COMAU a lansat noul program de INTERNSHIP, 2019 - vezi afișul 
aici
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Oportunitate de angajare pentru studenții din anul terminal la INTEVA ORADEA - vezi afișul
aici
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Afiș PROGRAM PLEXUS INTERNSHIPS aici - deadline for applications 15th April 2019
Afiș PROGRAM PLEXUS SCHOLARSHIP aici - deadline for applications 1st May 2019
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Oportunitate efectuare internship, în special pentru studenții de la Calculatoare și Tehnologia Informației - vezi afișul aici
------------------------------------------------------------------------------------------------
Oportunitate de angajare pentru studenții de la Electromecanică - vezi afișul
aici
------------------------------------------------------------------------------------------------
Oportunitate de angajare pentru studenții din primii ani de la domeniul Calculatoare și Tehnologia Informației - vezi afișul
aici
------------------------------------------------------------------------------------------------
BURSA LOCURILOR DE MUNCĂ PENTRU ABSOLVENȚI - 19 octombrie 2018 - vezi afișul
aici
------------------------------------------------------------------------------------------------
SUMMER SCHOOL 2018 pentru studenți la NIDEC Oradea - înscrieri până în 27 iunie - vezi afișul aici
------------------------------------------------------------------------------------------------

Oportunitate angajare pe perioada verii 2018 la FAIST MEKATRONIC - vezi afișul
aici
------------------------------------------------------------------------------------------------
Afiș PAID INTERNSHIP în cadrul companiei CELESTICA
aici - termen pentru depunerea aplicațiilor 15 Iunie 2018
------------------------------------------------------------------------------------------------
Oportunități pentru carieră în cadrul companiei NIDEC Oradea (fosta Emerson) - detalii
aici și aici
------------------------------------------------------------------------------------------------
COMAU a lansat noul program de INTERNSHIP - vezi afișul
aici
-------------------------------------------------------------------------------------------------
INTEVA ORADEA a lansat noul program de INTERNSHIP și PRACTICĂ - vezi afișiul aici și formularul de înscriere aici

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Miercuri 25 Aprilie 2018, OPEN DAY CONNECT GROUP -
vezi afișul aici
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Afiș PROGRAM CELESTICA SCHOLARSHIP aici
Afiș PROGRAM CELESTICA INTERNSHIP aici
Afiș PROGRAM CELESTICA ACADEMY aici
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Oportunitate participare în proiectul “Dezvoltarea antreprenoriatului si infiintarea de intreprinderi sustenabile in mediul urban din regiunea Nord-Vest” - detalii
aici
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Afiș ofertă JUNIOR ELECTROMECANIC la compania NIDEC (fosta EMERSON)  aici
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Afiș FAIST MEKATRONIC PROGRAM PENTRU PRACTICA DE VARĂ 2017 aici
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Afiș OPORTUNITĂȚI SIPA Engineering Romania (POZIȚII VACANTE IUNIE 2017) aici
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Tabere studenţeşti 2019

postat în 02 iulie 2019: Distribuția pe serii a locurilor suplimentare în taberele studențești, vara 2019: seria 5, seria 10.

Distribuția pe serii a locurilor în taberele studențești, vara 2019: seria 4, seria 5, seria 10.

Adresa 9951 din 20.06.2019 - Repartizare locuri tabere studențești FIETI 2019

Anunț privitor la taberele studențești 2019 (postat în 19.06.2019)

Lista cu studenţii beneficiari ai locurilor de tabără în cadrul Programul Național ”Tabere Studențești” 2019
Lista cu studenții aflați pe locuri de rezervă pentru tabără în cadrul Programului Național ”Tabere Studențești” 2019

03.06.2019 Analiza listelor și a cererilor depuse și întocmirea procesului verbal de selecție a studenților beneficiari și a listelor de rezervă (Art. 18 din Metodologie)
Eventualele contestații se depun la Secretariatul Facultății în perioada 07.06.2019-10.06.2019.


Decizie componenta Comisie selectie Tabere 2019 IETI

Lista cu studenții care au depus cereri pentru PROGRAMUL NAŢIONAL "TABERE STUDENŢEŞTI 2019"


Oportunitate tabără gtatuită în perioada 7-9 iunie 2019 la Stâna de Vale, pentru studenții cu performanță academică deosebită!


! Suplimentare locuri gratuite în tabere studențești - vezi adresa aici

Studenții care doresc ocuparea unui loc gratuit în taberele studențești pot depune cererile de solicitare în perioada 19.04.2019 - 17.05.2019 la Secretariatul facultății!

Model CERERE INDIVIDUALA pentru ocuparea unui loc în cadrul Programului Naţional „Tabere Studenţeşti 2019" (pdf) sau (doc)
Adresa PSSV din 16.04.2019 - număr locuri tabără 2019 IETI plus etapele procedurii
Metodologie tabere studenţeşti - 2019



Tabere studenţeşti 2018

Repartizarea locurilor în tabere pe locații va avea loc Luni 02.07.2018 la ora 12. Atenție: există locuri disponibile și pentru rezerve! (vezi aici)

Lista cu studenţii beneficiari ai locurilor de tabără în cadrul Programul Național ”Tabere Studențești” 2018
Lista cu studenții aflați pe locuri de rezervă pentru tabără în cadrul Programului Național ”Tabere Studențești” 2018

PROCES VERBAL IETI cu ocazia selecției studenților pentru programul Tabere Studențești 2018

Lista cu studenții care au depus cereri pentru PROGRAMUL NAŢIONAL "TABERE STUDENŢEŞTI 2018"

Model CERERE INDIVIDUALA pentru ocuparea unui loc în cadrul Programului Naţional „Tabere Studenţeşti 2018"

Adresa PSSV 443 din 23.04.2018 - număr locuri tabără 2018 IETI plus etapele procedurii

Metodologie tabere studenţeşti - 2018


Tabere studenţeşti 2017

Repartizarea locurilor in tabere: seria IV, seria V

Anunț Repartizare locuri in tabere 2017
Listă finală selecție tabere vară 2017
Proces verbal selectie studenti tabere vara 2017

Componenta comisie selectie Tabere 2017 IETI
Intrunirea comisiei în vederea selecţiei beneficiarilor de locuri de tabere: 07.06.2017, ora 14, Sala I004 (decanat)

Adresa PSSV 171 din 25.04.2017 - numar locuri tabara 2017 IETI
Lista studenti solicitanti locuri tabere vara 2017
Metodologie tabere studenţeşti - 2017

ORAR - Anul universitar 2018-2019, semestrul II

Studii de licenţă

 

ORAR ȘI CADRE DIDACTICE EDUCAȚIE FIZICĂ PENTRU TOȚI ANII I ȘI II, TOATE PROGRAMELE DE STUDII!!

AUTOMATICĂ ŞI INFORMATICĂ APLICATĂ

CALCULATOARE ȘI TEHNOLOGIA INFORMAȚIEI

 ELECTROMECANICĂ

 ELECTROMECANICĂ - BEIUȘ

ELECTRONICĂ APLICATĂ

INGINERIE ECONOMICÃ ÎN DOMENIUL ELECTRIC, ELECTRONIC ȘI ENERGETIC

 REŢELE ŞI SOFTWARE DE TELECOMUNICAŢII

SISTEME ELECTRICE

Studii de masterat

MANAGEMENT ȘI COMUNICARE ÎN INGINERIE

MANAGEMENT ÎN TEHNOLOGIA INFORMAȚIEI

SISTEME AUTOMATE AVANSATE

 SISTEME AVANSATE ÎN INGINERIE ELECTRICĂ

TEHNOLOGII AUDIO-VIDEO ȘI TELECOMUNICAȚII